KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10141013
nr 1014 1013
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Akvareller, 4 st, Emma Toll, Landskap, signerad, motivet: 15x20 20x29 ca
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 25 januari 2016
kl 20:21:09
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr